1 % vaše dohodnine lahko namenite slovenskim humanitarnim organizacijam. Takšna donacija vam ne bo povzročila nobenega dodatnega finančnega bremena, ampak gre iz sredstev, ki bi vam jih v vsakem primeru odvedla država.

Vsi, ki podpirate naše delo in poslanstvo ali z nami simpatizirate, lahko do 1 odstotka svoje dohodnine, ki bi jo sicer plačali državi, darujete za programe Društva za nenasilno komunikacijo. Smo na seznamu organizacij upravičencev do donacij. Naši podatki so:
davčna številka: 91885566
DRUŠTVO ZA NENASILNO KOMUNIKACIJO
1000 LJUBLJANA

Kako lahko doniram del dohodnine?

Na enega od sledečih načinov:

• Preko obrazca, kamor vnesete svoje podatke:

• Če imate elektronski podpis, lahko oddate vlogo elektronsko preko storitev elektronskega poslovanja Finančne uprave RS eDavki oz. preko mobilne aplikacije eDavki (izberete obrazec Doh-Don Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije, vpišite našo davčno številko 91885566 in kliknite gumb "Oddaj vlogo").
  • Tako, da prenesite obrazec tule, ga natisnete, izpolnete in podpišete. Podpisan obrazec lahko oddate osebno ali po pošti pri pristojnem finančnem uradu. Lahko ga pošljete z navadno pošto tudi na naš naslov (Društvo za nenasilno komunikacijo Vojkova cesta 1, 1000 Ljubljana) in ga bomo v vašem imenu posredovali na FURS.

Podpisan obrazec velja do preklica in ga ni potrebno oddajati vsako leto.

Podrobnejša navodila za doniranje dela dohodnine najdete na strani Finančne uprave Finančne uprave tule.

Zahvaljujemo se vam za vašo donacijo!