Avtonomna ženska hiša Zagreb je 25. maja 2022 organizirala uvodno srečanje s partnerskimi organizacijami na EU projektu "Zaščita žrtev nasilja na podlagi spola – odgovor na izzive epidemije (RISKFREE)“.

Na srečanju v Zagrebu, ki je potekalo v živo in preko Zooma, so sodelovale predstavnice Avtonomne ženske hiše Zagreb, Centra za ženske žrtve vojn – ROSA (Hrvaška), Zveze ženskih društev Heraklion – UWAH (Grčija), Društva za nenasilno komunikacijo – DNK (Slovenija), Fenestre (Slovaška) in Ženske za ženske skupaj proti nasilju - NANE (Madžarska).

Projekt se je začel 15. aprila 2022 in bo trajal do 14. aprila 2024.

Na srečanju so bile predstavljene vloge in odgovornosti koordinatorja projekta in vseh partnerjev, analizirane so bile ciljne skupine, predstavljena je bila predlagana metodologija za izvedbo glavnih aktivnosti, finančna določila projekta in obveznosti partnerjev.

Pogovarjali smo se o metodologiji in orodjih za izdelavo priročnika v zvezi z izobraževanjem strokovnjakov, ki delajo z ženskami, ki so preživele nasilje (predstavnice policije, pravosodja in socialne delavke), ter o prepoznavnosti projekta in komunikacijskih orodjih.

Obravnavana je bila metodologija za izvedbo ankete z ženskami, ki so preživele nasilje na podlagi spola, in načini izvedbe intervjujev. Predstavljeni in obravnavani sta bili tudi vsebina in metodologija priprave nacionalnih in primerjalnih poročil o oceni tveganja.

Nazadnje smo predstavniki partnerskih organizacij razpravljali o nacionalnih dogodkih, povezanih s predstavitvijo rezultatov projekta, ter zaključni mednarodni konferenci, ki bo potekala v Sloveniji.

#riskfree